خبر

توقف روند بُرد یورو/دلار

توقف روند بُرد یورو/دلار

یورو/دلار (EUR/USD) روند هفت روزه‌ی بُرد خود را متوقف کرد و در معاملات آسیایی روز دوشنبه در حدود سطح 1.0830 معامله شد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از «اف‌ایکس استریت» یورو/دلار (EUR/USD) روند هفت روزه‌ی بُرد خود را متوقف کرد و در معاملات آسیایی روز دوشنبه در حدود سطح 1.0830 معامله شد.

تقاضای مجدد برای دلار آمریکا (USD) جفت یورو/دلار آمریکا را تحت فشار قرار می‌دهد. با این حال، کاهش بازدهی خزانه‌داری ایالات متحده می‌تواند روند صعودی ارز ایالات متحده را محدود کند و این جفت را مورد حمایت قرار دهد.

تجزیه و تحلیل تکنیکال نمودار روزانه یک تمایل صعودی را به تصویر می‌کشد و این جفت در یک کانال صعودی حرکت می‌کند. علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI)، که یک شاخص حرکتی است، بالاتر از سطح 50 قرار می‌گیرد که تأییدی بر روند صعودی یورو/دلار (EUR/USD) است. تداوم حرکت صعودی می‌تواند سوگیری صعودی این جفت را تقویت کند.

جفت یورو/دلار (EUR/USD) با مقاومت بالقوه در نزدیکی مرز بالایی کانال صعودی در حوالی سطح 1.0890 با مقاومت بیشتر در سطح روانی 1.0900. روبرو می‌شود. شکست بالای 1.0900 می‌تواند حرکت جفت ارز را برای بازگشت به بالاترین سطح سه ماهه در 1.0915 تقویت کند.

در جهت نزولی، حمایت اولیه برای یورو/دلار (EUR/USD) نزدیک به میانگین متحرک نمایی 9 روزه (9-EMA) در 1.0782، و به دنبال آن حمایت در نزدیکی مرز پایینی کانال صعودی در حدود 1.0750 قرار دارد.

شکست به زیر سطح دوم ممکن است بر فشار نزولی بیفزاید و حمایت را در حوالی سطح کلیدی 1.0670 هدف قرار دهد که به طور بالقوه به عنوان سطح حمایتی بازگشتی عمل می‌کند.

نمودار روزانه یورو/دلار (EUR/USD)

نمودار روزانه یورو/دلار

نویسنده: معصومه دانش
دوشنبه 18 تیر 1403 ساعت 10:54
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین