خبر
 

چگونه برترین تولیدکننده لوله داربست را انتخاب کنیم؟

سلب مسئولیت: شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز TGJU صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

هدف از این مقاله راه های انتخاب بهترین کیفیت لوله داربست و انتخاب تولید کننده برتر می باشد.

داربست سازه ای موقت است که پیکربندی و مکان آن با پیشرفت ساخت و ساز تغییر می کند. از آنجایی که داربست ممکن است برای چندین پروژه استفاده و به اشتراک گذاشته شود، تعامل آن با فعالیت های مختلف ساختمانی اغلب مستلزم چالش ها و مسائلی است که تنها پس از شروع ساخت و ساز ظاهر می شوند. مدیریت داربست در ساخت و ساز صنعتی بسته به دلیل پیچیدگی و اندازه پروژه، چالش برانگیزتر است. به خصوص پروژه های صنعتی به مقدار بسیار زیادی داربست برای مدت طولانی نیاز دارند. بنابراین برنامه ریزی و اجرای کارآمد بسیار مهم است.

داربست یک راه حل همه کاره

داربست یک راه حل همه کاره است که دسترسی آسان به قسمت های مختلف محل ساخت و ساز را فراهم می کند. به کارگران این امکان را می دهد تا بدون استفاده از جایگزین های خطرناک مانند نردبان یا سکوهای موقت به فضاهای بلند یا نامناسب برسند. این نه تنها کارایی نیروی کار را افزایش می دهد، بلکه کیفیت کار را با توانمند ساختن کارگران برای انجام دقیق وظایف خود افزایش می دهد.

موارد استفاده از لوله داربست می تواند در صنایع زیر باشد:

  • تعمیر و نگهداری نیروگاه و پالایشگاه
  • ساخت و نگهداری پل
  • نصب تاور کرین
  • پروژه های مدیریت زباله در مقیاس بزرگ
  • سکوهای حفاری دریایی

ایمنی در هر پروژه

ایمنی در هر پروژه ساختمانی بسیار مهم است، زیرا حوادث می تواند منجر به صدمات شدید، تاخیر و افزایش هزینه ها شود. داربست یک عنصر حیاتی در معادله ایمنی است. ایجاد بستری امن برای کارگران برای انجام وظایف خود، خطر حوادث ناشی از سقوط از ارتفاع را به حداقل می رساند. داربست همچنین تضمین می کند که کارگران سطح ثابت و همواری برای کار داشته باشند و احتمال زمین خوردن یا سر خوردن را کاهش می دهد.

رعایت مقررات و دستورالعمل های ایمنی سختگیرانه جنبه اساسی پروژه های ساختمانی است. داربست ها برای محافظت از کارگران و مردم تابع استانداردهای دقیقی هستند. اطمینان از رعایت این مقررات نه تنها یک الزام قانونی بلکه یک تعهد اخلاقی برای جلوگیری از حوادث و حفظ محیط کار ایمن است.

کیفیت لوله داربست

کیفیت لوله داربست بستگی به عوامل بسیاری از جمله کارخانه تولید کننده ورق، کیفیت و استاندارد ورق ، ضخامت ورق، دقت و قدرت تمامی اجزا و قسمت های خطوط تولید و جوش ، دقت و قابل اعتماد بودن مدیریت و نیروی تولید دارد.

برای مثال از بهترین روندها که منجر به کیفیت بالایی می گردد در شرکت لوله و قوطی اصفهان اجرا می گردد که به ترتیب زیر می باشد: تمامی ورق های استفاده شده برای تولید در شرکت لوله و قوطی اصفهان از مجتمع فولاد مبارکه خریداری می گردد که دارای کیفیت و استانداردSt.37 می باشد، معمولا برای لوله داربست از ضخامت 2.5 میلی متر استفاده می شود که البته با توجه به کاربرد و یا ارتفاع سازه، می توان از ضخامت های کمتر و یا بیشتر نیز استفاده نمود که می توانید تمامی ضخامت های لازم را از شرکت لوله و قوطی اصفهان تهیه بفرمایید. مسئله دیگر خطوط تولید ما که تماما ساخت آلمان می باشد و از اجزای زیر تشکیل می شودکه با مطالعه پاراگراف زیر می توانید علل برتری کیفیت این کارخانه را بررسی بفرمایید:

مراحل تولید لوله داربست

مرحله ابتدایی تولید لوله داربست، استفاده از دستگاهی است که اصطلاحا به آن قیچی گفته می شود که شامل UNCOILER یا همان قسمت باز کردن کلاف گرم نوردیده فولادی ( HRC ) است که با SLITTER به نوار هایی با عرض مناسب تولید لوله برش می شود ، سپس در بخش RECOILER نوار ها به صورت کویل جمع شده و آماده ورود به خط تولید لوله می شوند، اگر در این بخش از کار، دقت پرسنل و یا دستگاه به اندازه کافی نباشد ممکن است عرض نوارها کمتر و یا بیشتر از عرض مورد نظر برش داده شده که در نهایت هنگام جوش لوله ها ، دو لبه به درستی به یک دیگر نمی رسند و لوله تولید شده دارای درز باز می شود، سپس نوارها وارد خط تولید و با فرایندهای فرمینگ، جوش ، سایزینگ و کاتر آماده بسته بندی میگردد، ایرادی که در این قسمت ممکن است منجر به تولید لوله فاقد کیفیت گردد خوردگی و خرابی قالب های جوش ، همچنین کم شدن قدرت جوش و ایجاد جوش ضعیف و یا زیاد بودن آن و آب شدن درز لوله است که در این شرکت با توجه به استفاده از قالب ها و خط آلمانی چنین خطایی رخ نخواهد داد و در تمام قسمت های خط تولید از اجزایی با کیفیت استفاده می گردد ، همچنین دستگاه ها به صورت مداوم در حال نظارت و سرویس و تست می باشند، بدین ترتیب این شرکت کیفیت لوله را به حداکثر رسانده است. همین اهتمام بر بهترین کیفیت، منجر به قبول تعهد بر ضمانت کیفیت کالاهای فروش رفته توسط این شرکت می گردد و چنانچه محموله ارسالی با سفارش مغایرت و یا نقص داشته باشد به هزینه شرکت لوله و قوطی اصفهان، مسترد و کالای جایگزین ارسال می گردد.

دیگر مسئله حائز اهمیت در کیفیت، این است که لوله ها طبق استاندارد دارای قطر مناسب نباشد و با سوء مدیریت و یا سوء استفاده سودجویان با استفاده از ورق فولادی بدون کیفیت و با دستکاری قطر و یا طول به وزن های مشابه با استاندارد، رسیده باشند که اجتناب از این مشکل در کنار اینکه لوله ها را با ابزار دقیق اندازه گیری و مورد تست کشش و استحکام قرار دهید، مستلزم خرید از کارخانجات شناخته شده و معتبر می باشد.

تشخیص کارخانجات معتبر

برای تشخیص کارخانجات معتبر بهترین راه تحقیق درباره تجربه کارخانه، مدت حضور مثبت و خوشنامی آن کارخانه در این صنعت می باشد که مستلزم بررسی تاریخچه آن شرکت است که می توانید به سادگی با وارد کردن شناسه ملی شرکت در سامانه بررسی ثبت نام مودیان مالیات بر ارزش افزوده از طریق وبسایت EVAT به سادگی و رایگان، اطلاعات شرکت ها را بررسی فرمایید، همچنین میتوان هنوز هم از راه های قدیمی و پرس و جو از باربری های قدیمی و بقیه تولید کنندگان آشنا نیز اطمینان پیدا کرد.

با توجه به وجود شبکه های اجتماعی و تکنولوژی شما می توانید بازخورد مشتریان را در گوگل مپ و یا اینستاگرام یا بازخوردهای وبسایت درباره کیفیت محصولات و خدمات کارخانه را مطالعه فرمایید.

همچنین وب سایت هایی در حال حاضر وجود دارد که با بررسی اعتبار و سوابق کارخانه جات ، کارخانه ها را در وندور لیست خود ثبت و اطلاعات آن را در وب سایت خود درج می نمایند ، البته این نکته که همین وب سایت ها هم معتبر باشند بسیار حائز اهمیت است ، برای مثال شرکت لوله و قوطی اصفهان در وندور لیست شرکت نفت، مپنا و بسیاری از پتروشیمی ها ثبت شده است.

نویسنده: اپراتور
دوشنبه 18 تیر 1403 ساعت 08:37
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین