خبر

آزمایش روبل دیجیتال برای پرداخت‌های بودجه توسط روسیه

آزمایش روبل دیجیتال برای پرداخت‌های بودجه توسط روسیه

آزمایش‌ روبل دیجیتال درجهت تکمیل تسویه حساب‌های بودجه روسیه شامل استفاده از اینCBDCها برای پرداخت به کسب‌وکارها، شهروندان و دریافت وجوه از آن‌ها می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز و به نقل از «News.bitcoin»، بانک مرکزی روسیه ممکن است آزمایش روبل دیجیتال، ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خود را برای گنجاندن موارد استفاده جدید مرتبط با بودجه گسترش دهد. طبق گفته اینترفکس (Interfax)، بانک و خزانه‌داری روسیه درحال بحث درمورد آزمایش پرداخت‌های مرتبط با بودجه با استفاده از روبل دیجیتال برای افزایش کارایی این فرآیندها هستند.

«اِلویرا نبیولینا»، رئیس بانک مرکزی روسیه، در یک کنفرانس مطبوعاتی به‌تازگی توضیح داد که چگونه این آزمایش‌ها ممکن است سازماندهی شوند. او گفت:

«ما با آن‌ها درحال تجزیه و تحلیل امکان هر دو پرداخت به بودجه از سوی شهروندان و مشاغل و همچنین پرداخت‌های بودجه به شهروندان و مشاغل هستیم، زیرا این راه را مسیری امیدوارکننده برای استفاده از روبل دیجیتال می‌دانیم.»

پیش از این، «آنتون سیلوآنوف»، وزیر دارایی روسیه، به استفاده از روبل دیجیتال برای مخارج بودجه اشاره کرده بود. در ماه (نوامبر)، سیلوآنوف بر اهمیت روبل دیجیتال برای پرداخت‌هایی که باید به افراد خاصی در راستای کمک‌های اجتماعی و پرداخت یارانه‌ها ارائه شود، تأکید کرد. با این وجود، سیلوآنوف دریافت چنین پرداخت‌هایی را در روبل دیجیتال در نظر نگرفت، موردی که اکنون درحال وارسی است.

افزون بر این، مقامات روسی ادعا کرده بودند که قرار نیست حقوق بازنشستگی و سایر مزایا با روبل دیجیتال پرداخت شود. این مسئله در تفاوت با چین که از قبل بخشی از حقوق کارمندان دولت را با ارز دیجیتال بانک مرکزی خود، یوان دیجیتال، پرداخت می‌کند، است.

اوایل این ماه، نبیولینا گزارشی درمورد وضعیت آزمایش روبل دیجیتال درحال انجام ارائه کرد و اعلام نمود که این آزمایش «در مسیر خود» است. وی گزارش داد که حدود 25 هزار عملیات انجام شده است، از جمله 19 هزار عملیات بین مصرف‌کنندگان و حدود 6 هزار عملیات با فروشگاه‌ها و مشاغل خُرده‌فروشی.

در همین راستا، انتظار می‌رود روبل دیجیتال در سال 2025 راه‌اندازی شود.

سلب مسئولیت: تلاش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز بر ارائه محتوای مفید و صرفاً در راستای افزایش آگاهی مخاطب است و توصیه مالی محسوب نمی‌گردد.

نویسنده: سید هادی سیدسجادی
چهارشنبه 8 فروردین 1403 ساعت 11:22
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین