خبر

بیت‌کوین از مرز 70 هزار دلار و ارزش بازار 1.38 تریلیون دلاری عبور کرد

بیت‌کوین از مرز 70 هزار دلار و ارزش بازار 1.38 تریلیون دلاری عبور کرد

بیت‌کوین (BTC) پس از 11 روز کاهش قیمت با نوسانات بالا، دوباره از سطح 70 هزار دلار عبور کرد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز و به نقل از «Crypto.news»، قیمت بیت‌کوین (BTC) در 24 ساعت گذشته 5.4 درصد افزایش یافته است و در زمان نگارش این خبر با قیمت 70500 دلار معامله می‌شود. ارزش بازار (مارکت‌کپ) این دارایی‌ اصلی کمی بالاتر از 1.38 تریلیون دلار است و حجم معاملات روزانه آن 42.7 میلیارد دلار می‌باشد.

داده‌های کوین‌گکو (CoinGecko) نشان می‌دهد که افزایش قیمت 5.4 درصدی بیت‌کوین، به کل ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال رونق بخشیده است که این رقم درحال حاضر حدود 2.83 تریلیون دلار است.

همچنین، طبق داده‌های ارائه‌شده توسط سنتیمنت (Santiment)، تعداد تراکنش‌های هولدرهایی که حداقل معادل 100 هزار دلار بیت‌کوین در اختیار دارند، طی 24 ساعت گذشته 50.7 درصد رشد یافته و از 8233 تراکنش به 12404 تراکنش منحصر به فرد در روز رسیده است.

علاوه بر این، طبق داده‌های سنتیمنت، کل بهره باز یا اوپن اینترست (OI) بیت‌کوین نیز با صعود 800 میلیون دلاری روبرو شده است و طی روز گذشته از 11 میلیارد دلار به 11.8 میلیارد دلار افزایش یافته است.

معمولاً هنگامی‌که فعالیت نهنگ‌های ارز دیجیتال و بهره‌ باز یک دارایی به‌طور ناگهانی افزایش می‌یابد، انتظار نوسانات قیمتی بالاتری را می‌توان داشت.

از طرف دیگر، داده‌ها نشان می‌دهد که تعداد معاملاتی که به روی افزایش بیشتر قیمت بیت‌کوین شرط می‌بندند، روند صعودی به خود گرفته است. بر همین اساس، کل نرخ تأمین مالی بیت‌کوین که از تمام صرافی‌ها جمع‌آوری شده است، از 0.01 درصد به 0.02 درصد جهش کرد. این مسئله نشان می‌دهد که معامله‌گران با نزدیک شدن به چهارمین هاوینگ بیت‌کوین، نسبت به افزایش قیمت این رمزارز خوشبین هستند.

طبق گزارش Crypto.news، «رابرت کیوساکی»، نویسنده کتاب «پدر پولدار، پدر فقیر»، معتقد است که قیمت بیت‌کوین تا (سپتامبر) سال جاری به‌طور بالقوه می‌تواند از مرز 100 هزار دلار عبور کند. کیوساکی همچنین ادعا کرد که قبل از (آوریل) 10 بیت‌کوین دیگر خریداری خواهد کرد.

قابل‌توجه است که شاخص قدرت نسبی (RSI) بیت‌کوین علیرغم شرایط داغ بازار، طی سه هفته گذشته به‌طور مداوم کاهش یافته است. همچنین، داده‌ها نشان می‌دهد که شاخص قدرت نسبی بیت‌کوین در 24 ساعت گذشته از 49 به 47 کاهش یافته است. در همین حال، این اندیکاتور نشان می‌دهد که بیت‌کوین برای یک افزایش احتمالی قیمت در وضعیت خوبی قرار دارد.

سلب مسئولیت: تلاش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز بر ارائه محتوای مفید و صرفاً در راستای افزایش آگاهی مخاطب است و توصیه مالی محسوب نمی‌گردد.

نویسنده: سید هادی سیدسجادی
سه شنبه 7 فروردین 1403 ساعت 12:40
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین