خبر

یورو/دلار در ادامه مسیر بُرد

یورو/دلار در ادامه مسیر بُرد

یورو/دلار (EUR/USD) در روز دوشنبه برای پنجمین جلسه‌ی متوالی، رگه‌های برد خود را تمدید کرد و در طول جلسه‌ی آسیایی، به حوالی سطح 1.0790 رسید.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از «اف‌ایکس استریت» یورو/دلار (EUR/USD) در روز دوشنبه برای پنجمین جلسه‌ی متوالی، رگه‌های برد خود را تمدید کرد و در طول جلسه‌ی آسیایی، به حوالی سطح 1.0790 رسید.

بررسی نوسانات این جفت‌ارز حاکی از آن است که مقاومت کلیدی در سطح روانشناختی 1.0800 مشاهده می‌شود و به دنبال آن میانگین متحرک نمایی 14 روزه (EMA) در 1.0810 قرار دارد.

شکست محکم بالای EMA می‌تواند حرکت صعودی جفت یورو/دلار (EUR/USD) را تشدید کند و سطح فیبوناچی اصلاحی 23.6% را در 1.0821، همراه با مانع قابل توجه در 1.0850 هدف قرار دهد. روند صعودی بیشتر می‌تواند این جفت را به سمت منطقه نزدیک به سطح روانی 1.0900 حرکت دهد.

تحلیل تکنیکال یورو/دلار

جفت یورو/دلار (EUR/USD) دورنمای متفاوتی در بازار را به تصویر می‌کشد. شاخص قدرت نسبی 14 روزه (RSI) زیر 50 است که نشان‌دهنده‌ی یک حرکت نزولی است. با این حال، نوسانگر تأخیر میانگین متحرک واگرایی همگرایی مکدی(MACD)، در حالی که هنوز در زیر خط مرکزی قرار دارد، نشانه‌هایی از همگرایی در زیر خط سیگنال را نشان می‌دهد که بر یک تغییر بالقوه به سمت حرکت صعودی دلالت می‌کند.

با توجه به این سیگنال‌های متناقض، فعالان بازار ممکن است قبل از تصمیم‌گیری در مورد معاملات، منتظر تایید بیشتر روند جهت جفت یورو/دلار EUR/USD باشند.

در جهت نزولی، جفت یورو/دلار (EUR/USD) حمایت فوری در سطح روانشناختی 1.0750 و حمایت بیشتر را در سطح 1.0722 یا پایین‌ترین سطح هفته‌ی قبل دارد که این کف قیمت در 6 فوریه مشاهده شد. گفتنی است شکست واضح زیر این سطح ممکن است به طور بالقوه بر این جفت فشار نزولی وارد کند و آن را به سمت سطح حمایت روانی 1.0700 سوق دهد.

معامله‌گران برای بررسی تغییرات احتمالی در احساسات بازار، از نزدیک حرکات قیمت را در حوالی این سطوح زیر نظر خواهند داشت.

نمودار روزانه یورو/دلار

نویسنده: معصومه دانش
دوشنبه 23 بهمن 1402 ساعت 14:51
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین